Тема: « Де живе добро?»
Мета:
Навчальна:формувати у дітей почуття
доброти, любові до дітей, довкілля. Познайомити дітей з поняттями: добро, зло, доброзичливість, щедрість, милосердя.
Розширювати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між подіями у художніх
творах та у власному житті, своїми переживаннями та виразом обличчя.
Розвивальна: продовжувати розвивати
мовлення, комунікативні здібності, вміння передавати добро і зло за допомогою
кольорів. Поповнювати активний словник.
Корекційна: викликати бажання робити добро.
Виховна: виховувати позитивне ставлення до
товаришів.
Матеріали: стежина, казка
«Добро і зло», вірші, кольорові світлофори, дерево, листочки, кіт Леопольд, м’ячик з
кольоровими стрічками, фарби, тички, пензлики, стаканчики, серветки, прислів’я.
Попередня робота: індивідуальна робота з
дітьми, дидактичні та ігрові вправи, вивчення віршів, прислів’я.
Хід заняття
1.Психогімнастика.
Доброго дня діти!
Поверніться один до одного і
подаруйте посмішку: лагідну, щиру і веселу.
Усміхнемось
всім навколо –
Небу, сонцю, квітам, людям
–
І тоді
обов’язково
День для
вас привітним буде !
2.Бесіда вихователя.
Коли ми всі такі
добрі, ніжні, лагідні, то нам всім добре, і виникає відчуття, що нас усі люблять.
Такі добрі відчуття називаються «добряками».
А хто вас любить?
Як ви думаєте, за що вас люблять?
Сьогодні, діти, ми з вами
поговоримо про добро і зло, про те, якими нам потрібно бути.
3. «Стежина доброти».
Доброта – найбільша цінність
нашого життя. Її не можна купити ні за які гроші, вона по краплиночці
виховується змалечку. Діти спробуймо разом поміркувати, на що схожа доброта?
(Вихователь показує сонечко з
усмішкою, де написано слово «доброта» )
Старайтесь
робити добро
День і
ніч, і
у кожну хвилину,
Щоб
серденько,як сонце цвіло,
Це
хорошою робить людину!
4.Розповідь казки «Добро і зло»
( Під музичний супровід заходить
казкарка )
Доброго дня вам любі діти!
Почувши вашу розмову,я вам
розповім казку про добро и зло.
Одного разу Добро прийшло в гості
до Зла. Зло стало пригощати Добро чаєм, але в кухлику замість цукру Добро спробувало
сіль, але нічого не сказало Злу. Тільки подякувало за гостину.
А коли Добро йшло від Зла,воно
сказало : «Щось цукор у вас не солодкий. Візьміть гроші, купіть цукерок до
чаю». Так добро віддячило Злу добром за зло.
-
Чому Зло замість цукру у кухлик із чаєм
поклало сіль ?
-
Як Добро віддячило Злу ?
5.Фізкультхвилинка.
Доброта з роками не старіє.
Доброта від холоду зігріє
Якщо доброта як сонце світить,
Їй радіють і дорослі й діти.
6.Мімічна гра
«Добра і погана людина»
А зараз покажіть
виразом обличчя злу і добру дитину. А тепер станьте такими, якими ви є
насправді.
Я пропоную вам
намалювати портрет доброї і злої дитини. Але малювати ми будемо не олівцями, а
словами.
-
То яка ж добра людина ?
-
А зла?
7. Гра
«Світлофорики»
Ми малята
говорили про добру і погану людину. А якими кольорами можна намалювати добру і
погану людину? Для цього виберіть
кольори світлофориків і назвіть їх.
8.Релаксація
«Осінні листочки»
Уявіть собі
діти, що ви потрапили до осіннього лісу,де росте багато дерев. На одному із
дерев ріс маленький листочок. Йому було добре і затишно на цьому дереві. Але
одного дня проснувся вітер, розвіявся над деревцем і зірвав листочок. Листочок покружляв у повітрі і впав додолу, де йому було
дуже сумно.
(Самомасаж м’ячиком)
9. Вправа
«Дерево добрих справ»
А ось
погляньте,і у нас є осіннє дерево,яке розкинуло свої жовті листочки.(Чути голос
«Я дерево добрих справ» )
Я пропоную
кожному взяти один листочок і назвати вашу добру справу,яку ви будете
виконувати. Повісьте цей листочок на дерево.
Погляньте,це дерево
збагатилося і вашими добрими справами.
10.Гість – кіт
Леопольд
Добрий день.
Діти! Я проходив неподалік, почув вашу розмову, от і вирішив до вас завітати. А
чи дозволите у вас погостювати?
Я прийшов до вас
не з пустими руками,в мене є повітряні кульки на яких написані слова,що
допомагають бути доброю людиною.(Діти отримують кульки і говорять вислови до
слів: щедрість, доброта, доброзичливість.)
У мене є ще
цікаве завдання. Ось вам аркуш паперу, на якому зображено парасольки доброго
Чаклуна. Спробуйте їх розфарбувати. (Діти виконують завдання за робочими
столами.). Під час роботи діти пригадують прислів’я
.
Доброму скрізь добре.
Добре діло роби сміло.
Не одяг красить людину, а добрі справи.
Добре слово квітка, а зле колючка.
Роби добро – воно дорожче золота.
Доброго тримайся, а поганого цурайся.
11.Гра з
стрічками.
- Діти, у мене є
м’ячик з кольоровими
стрічками , ввзявши кожен стрічку, назвіть слово, яке можна підібрати до слова "добро».
(добренький,добрий,доброзичливий ).
У нас утворилося
коло добрих слів,я хочу,щоб ці промінчики добра завжди панували серед нас.
12.Підсумок
заняття.
Ну що ж, любі
діти, підходить до завершення наше заняття. Я вірю в те,що від сьогодні стала
добрішою кожна дитина. Я вірю,що у ваших сердечках запалився вогник доброти і
добрих справ.
Нехай любов земна і доброта сердечна
Завжди крокують поруч з Вами у житті.
|