Дитячий будинок є унікальною установою, в якому є не номер, а власне ім’я, своя конституція, філософія дії та розвитку, девіз, емблема, гімн, концепція, схвалена всіма її членами-вихованцями, педагогами, усіма працівниками закладу.
Бренд-міф Долинського дитячого будинку «Теплий дім»
Стоїть в Долині теплий дім
Веселий дім, шумливий дім.
А що за гамір в домі тім,-
Вам навіть не вгадати.
Хто там за вікнами кричить,
Пищить, гукає, цвіріньчить,
Мов сто птахів надвечір
На дереві щебече?
Ця пісенька часто лунає у стінах чепурного будинку, дорогу до якого вам покаже кожен житель міста Долини, Івано-Фрвнківської області. Він зібрав під своїм дахом 70 дітей – саме тих галасливих пташенят, яких немов у велике спільне гніздо, підкинула доля. Діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування, які поступають в заклад є найбільш соціальнонезахищеними. Дитячий будинок є первинним соціальним осередком, що формує майбутнього громадянина нашої держави, ознайомлює маленьких громадян із заведеними в суспільстві соціальними та етичними нормами. Важливо, щоб з дитинства закладались якості, необхідні для життя і праці в колективі: товариське ставлення один до одного, взаємодопомога, вміння працювати і відпочивати разом, турбуватись про інших.
Наша історія
1947 р. ВІДКРИТО ГОШІВСЬКИЙ ДОШКІЛЬНИЙ ДИТЯЧИЙ БУДИНОК
1949р. ВІДКРИТО ДОЛИНСЬКИЙ ДОШКІЛЬНИЙ ДИТЯЧИЙ БУДИНОК
1979р. ОБ’ЄДНАНО ОБИДВА ДИТЯЧІ БУДИНКИ В ОДИН ДОШКІЛЬНИЙ ДИТЯЧИЙ БУДИНОК І ПЕРЕВЕДЕНО В ПРИМІЩЕННЯ НОВОЗБУДОВАНОГО ДИТЯЧОГО САДКА
1990р. ПЕРЕХІД У НОВОЗБУДОВАНЕ ТИПОВЕ ПРИМІЩЕННЯ ДОШКІЛЬНОГО ДИТЯЧОГО БУДИНКУ
1992р. СФОРМОВАНО ПЕРШУ СІМЕЙНУ ГРУПУ ДЛЯ ДІТЕЙ РІЗНОГО ВІКУ (зміцнення родинних зв’язків).
1993р. СФОРМОВАНО ГРУПИ З НАВЧАННЯ ТА ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ З ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ ТА ДІТЕЙ ІЗ ЛЕГКОЮ РОЗУМОВОЮ ВІДСТАЛІСТЮ (згідно рішення обласної психолого медико-педагогічної консультації).
1995р. З метою створення умов для соціалізації дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування навчання вихованців дитячого будинку шкільного віку за погодженням з відділом освіти Долинської районної державної адміністрації, організовується на базі загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцею м.Долини. ДІТИ BІДВІДУЮТЬ ДОЛИНСЬКУ СЕРЕДНЮ ШКОЛУ № 1, ШКОЛУ-САДОК № 9.
1998р. ЗМІНЕНО СТАТУС ДИТЯЧОГО БУДИНКУ – "Дитячий будинок змішаного типу для дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування дошкільного та шкільного віку” перебування дітей віком з 1 до 16 років.
2007р. ЗМІНЕНО СТАТУС – "Долинський дитячий будинок” перебування дітей віком з 1 року до повноліття
2010р. ЗМІНЕНО НАЗВУ ЗАКЛАДУ: Долинський дитячий будинок Івано-Франківської обласної ради на Долинський дитячий будинок «Теплий дім» Івано-Франківської обласної ради.
В дитячий будинок приймаються:
- діти-сироти;
- діти, позбавлені батьківського піклування;
- діти розлучені із сім'єю, відповідно до Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту".
В Долинському дитячому будинку «Теплий дім» укомплектовано 6 груп сімейного типу (різновікові), в яких об’єднано дітей, які зв’язані за принципом родинності згідно з рішенням Івано-Франківської обласної психолого-медикопедагогічної консультації та путівок головного управління освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації.
Головним завданням дитячого будинку є:
- забезпечення утримання та виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, наближених до родинних;
- забезпечення всебічного розвитку, фізичного, соціального та психічного здоров’я вихованців;
- створення умов, сприятливих для проживання дітей, їх навчання та виховання;
- забезпечення соціального захисту, медико-психолого-педагогічної реабілітації та соціальної адаптації вихованців;
- реалізація прав дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, на належні умови проживання, наближених до домашніх, різнобічного розвитку, виховання, здобуття певного рівня освіти, професійної орієнтації та підготовки їх до самостійного життя та праці, забезпечення умов для їх успішної інтеграції у суспільство.
Головною метою дитячого будинку є забезпечення реалізації права дитини
на здобуття дошкільної освіти, її фізичний, розумовий, духовний розвиток,
соціальну адаптацію, забезпечення реалізації права на здобуття повної загальної
середньої освіти.