Долинський дитячий будинок "Теплий дім"

Четвер, 25.04.2024, 09:33

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Мої статті

Районне методичне об'єднання вчителів-логопедів, музичних керівників, вихователів старших груп

Конспект відкритого заняття

«Ліс привітно зустрічає»

  Мета:

       Фізичний розвиток:

Сприяти руховій активності в процесі організації музичної діяльності. Формувати стійкі рухові навички і забезпечувати якість їх виконання; розвивати рухові якості -пластичність, гнучкість, ритмічність руху, спонукати до їх прояву; покращувати орієнтування в просторі та виховувати самостійність у музично-руховій творчості

         Соціально - моральний розвиток:

Створювати сприятливі умови для становлення соціальної компетентності дитини; розвивати соціальні емоції та мотиви (співчуття, радість за успіх товариша); виховувати потребу в спілкуванні з однолітками. уникати демонстрації свого «я» і агресивних проявів поведінки.

          Емоційний розвиток:

Збагачувати внутрішній світ дітей позитивними емоціями, насичувати їх життя приємними враженнями від виконання пісень, мовних ігор, танців,; створювати позитивний психологічний клімат; сприяти оволодінню ними азбукою емоцій. Виховувати позитивне емоційно-ціннісне ставлення до природи, людей, творів мистецтва.

           Пізнавальний розвиток

Продовжувати знайомство з розмаїттям музичних і шумових звуків. Сприяти оволодінню дітьми прийомами гри на дитячих ударних і шумових музичних інструментах .Удосконавлювати вміння правильно передавати ритмічний малюнок. Розвивати тонкість і гостроту тембрового слуху, слухову уяву, метроритмічні почуття.

           Мовленнєвий розвиток

Продовжувати збагачувати і активізувати словник дітей, закріплювати вміння чітко промовляти слова поспівок, пісень, володіти силою голосу, уточнювати правильну вимову звуків за допомогою дикційної вправи. Розвивати мовне дихання і артикуляційну моторику дітей за допомогою логоритмічних вправ, мовних ігор, ритмодекламацій.

           Художньо-естетичний розвиток

Формувати уявлення дітей про джерела звуків, про різноманітність музики. Надавати можливість слухати і виконувати музичні твори, емоційно відгукуватися на них, передавати свої враження; розвивати музичні здібності, художньо-асоціативне мислення. Продовжувати вчити передавати характер музичного твору голосом, мімікою, жестами та рухом. Створювати сприятливі умови для збагачення і розширення уявлень дітей про музичне мистецтво, виховувати любов до прекрасного.

            Креативний розвиток

Збагачувати практичний і теоретичний досвід дітей; надавати їм можливість до самовираження, прояву творчої ініціативи, винахідливості, фантазії. Розвивати творчі здібності за допомогою музично-ритмічних вправ, демонструючи характерні рухи того або іншого персонажа. Створювати сприятливі умови для становлення креативності як базової якості особистості старших дошкільнят. Заохочувати до творчості дітей, підтримувати їх ініціативу.

Хід заняття

Муз. керівник:

Рано-раненько сонечко встало - доброго ранку всім побажало.
І я вас, діти, щиро вітаю, чудового настрою вам побажаю. 

- А який у вас сьогодні настрій?


Діти співають: Добрий день, ясний день – Настрій в нас мажорний                       

- А якщо на вулиці  дощ, або похмура погода, як би ви заспівали ?

Діти співають: Добрий день, хмурий день – Настрій в нас мінорний

- А який сьогодні день?

Діти співають: А сьогодні день ясний!

                          Добрий, добрий, добрий день!

- Я дуже рада зустрічі з вами. В мене сьогодні теж гарний настрій і дуже хочеться поділитися ним з вами.

Логопед: Привітання до гостей.

Ми говоримо сміливо.

Вірно, чітко і красиво,

                                               Ми не поспішаємо,

Слова ми не ковтаємо.

 

 Психогімнастика з елементами массажу

Вихователь:

 1. Добрий ранок!    - Діти повертаються один до одного

 Посміхнись скоріше,   -  Розводять руки в сторони

 І сьогодні цілий день    - Плескають

 Буде веселіше.

 

 2. Розітремо ручки,    - Рухи за текстом

 Носика і щічки.

 Будемо вродливі,     - Поступово піднімають руки,

 Як весняні чічки.    - «Ліхтарики»

 

 3. Розітрем долоньки     - рухи за текстом

 Сильніше, сильніше,

 А тепер поплескаєм 

 Сміливіше, сміливіше

 

 4. Вушка потремо - 

 Здорові будемо,

 Посміхнемось знову      - Посміхаються

 Будьте всі здорові.     - розводять руки в сторони

 

Вихователь: Ну що, у всіх гарний настрій? (так)

 Це чудово, коли день розпочинається з гарного настрою.

 Скажіть мені, будь ласка, яка зараз пора року ? ( Весна ).

 Давайте з вами відправимось до  весняного лісу. І щоб дружньо нам працювалося, щоб ви приходили на допомогу один одному, візьмемось за руки і промовимо наш девіз: (діти всі беруться за руки утворюючи коло.)


Дружньо візьмемось за руки,

І приступимо до науки.

Раз, два, три, чотири, п’ять,

Хочемо все на світі знать.

Ось ми з вами вже в лісі. Хтось нам залишив картинки і завдання.

Муз. керівник:

Інтерактивна гра «Ритм мого імені» (діти проспівують своє ім’я відповідно до настрою)


Дидактична вправа « Хто у кого»
Мета: закріпити назви тварин та їх дитинчат;
вчити утворювати форми однини та множини.
Хід: вихователь говорить початок речення, а діти закінчують його.
У ведмедиці … (ведмежата)
У зайчихи … (зайченята)
У вовчихи … (вовченята)
У лисиці … (лисенята)
У білочки … (більченята)
У їжачихи … (їжаченята)
Підсумок гри: і всі ці тварини живуть … (у лісі) і називають їх … (дикими тваринами)

 

Сходинки логоритміки

Мета: Формувати рухові реакції , чергувати різні види ходьби під музику, розвивати фонематичний слух, розвивати голосові реакції завдяки артикуляційній гімнастиці , закріплювати вимову голосних звуків, звуконаслідування.

Логопед:                                 Ви сьогодні не малята

                           А малесенькі  звірята.

                           У лісочку проживаємо,

                           До пеньочка прибігаємо. Під музику діти імітують звірів.

  Першими прибігли зайчики,

  Зайчики-стрибайчики.

  (підскоки - до 30 стрибків)

  А за зайчиками - лисичка-

  Рудохвоста сестричка.

  (Ходьба на носках)

  Тихо їжачок повзе,

   Груші, яблука везе.

 (не відриваючи стопи від підлоги)

  Білочки красиві йдуть,

  Подарунки нам несуть.

  (Ходьба на пів присівши )

   Біля озера лелека

   Видно нам його здалека.

 (Стояти, почергово піднімати то одну, то другу ногу)

  До лісу жабки завітали

  до неба всі стрибали.

 (стрибки на місці )

Дидактична гра «Перелітні птахи»
Мета: Вчити дітей орієнтуватися у сезонних змінах, називати назви
 
перелітних птахів, вміти впізнавати їх, викладати слова - назви птахів з букв, закріпити вживання прийменників.
Обладнання: макет дерева, силуетні зображення птахів.
Зміст: діти по черзі відбирають силуетні зображення перелітних птахів, називають їх, викладають слова – назви з букв та розселяють їх на дерево. 
Вихователь: діти, хто до нас повертається  із теплого краю? 
Вихователь: Летять журавлі, до рідної землі!/діти знаходять пташку, називають, викладають слово з букв, садять її /
Вихователь: За ними граки !/діти знаходять пташку, називають, викладають слово з букв, садять її на дерево/
Вихователь: У шпаківні поселилась сім’я  шпаків. !/діти знаходять пташку, називають, викладають слово з букв, садять її на дерево/
Вихователь: Потім прилетіли ластівки і сороки. !/діти знаходять пташку, називають, викладають слово з букв, садять її на дерево/
Вихователь: Останньою до рідної землі прилетіла зозуля. !/діти знаходять пташку, викладають слово з букв, називають, садять її на дерево/
Вихователь: І всіх їх зустрічав маленький горобчик. !/діти знаходять пташку, називають, викладають слово з букв, садять її на дерево/

Вихователь: закріплення прийменників

гра «Хто де сидить».

 

Гра «Вітерець»

 

Психогімнастика "я-дерево".

           (звучить мелодія лісу)

Логопед:  Давайте, діти, уявимо, що ми дерева. Я- дерево. Мої ноги перетворюються на коріння, яке знаходиться в землі . А моє тіло перетворюється на стовбур дерева. Мої руки стають його гіллям: великим, маленьким. Вони піднімаються долонями до неба. Я відчуваю свіже повітря. Я люблю гратися з вітром.

- Тихенько вітер повіває

(діти легенько дують на пальці рук, які імітують шелест листя на дереві )

    - Він хмаринки розганяє

(діти руками розганяють в небі хмари, легко дмухаючи вверх, щоб утворився звук [ф-ф-ф])

     - Він травичку нахиляє

(діти імітують нахиляння трави під час вітру, промовляючи звук [к-к-к])

    - Вітер сили  набирає .

(діти роблять колові рухи руками, видуваючи сильно повітря)

   - Він дерева нахиляє .

           (діти нахиляються вперед, промовляючи звук [ш-ш-ш] на видосі )

 

Муз. керівник:

А зараз я пропоную заспівати веселу пісеньку «Усмішка»


Та перед тим, як співати, давайте ми пригадаємо як потрібно співати? (легко, чітко, широко відкривати ротика, уважно слухати музику і один одного, вступати разом після музичного вступу)

Муз. керівник:

Гра на нетрадиційних муз. інструментах (вода, папір, крупи)

 

Пісня – таночок «Ми хотіли танцювати»

 

Вихователь: Підсумок заняття.   Гра «Було - не було» 

            Логопед: У лісочку побували,

                             Гарних звірів та птахів зустрічали,

                             Гралися ми, співали, танцювали

                             Вже до групи вам пора,

                 Прощавайте, дітвора.

Муз. керівник:

Музичне прощання

Під музику діти виходять із залу.

 

 

Категорія: Мої статті | Додав: Dutbud (26.08.2013)
Переглядів: 3608 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0